Polskie kurorty: Goczałkowice-Zdrój

Korzystne położenie, piękna okolica oraz moc atrakcji – oto czynniki, dzięki którym Goczałkowice-Zdrój stały się bardzo ważnym punktem na mapie województwa śląskiego. Tu można nie tylko dobrze wypocząć, ale też poprawić stan swego zdrowia. Wszak ta miejscowość to ważne uzdrowisko, które może się pochwalić długa historią. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca? Dla kogo Goczałkowice-Zdrój mogą się okazać ciekawym celem wycieczki?

Goczałkowice-Zdrój na mapie Polski
To śląskie uzdrowisko to przede wszystkim korzystna lokalizacja. Bliskość takich miast, jak Tychy, Katowice, Bielsko-Biała oraz Wisła, dogodny dojazd samochodem lub koleją – wszystko to sprawia, że zaplanowanie wycieczki po okolicy tego kurortu staje się prostym i przyjemnym zadaniem. Dobrze rozwinięta infrastruktura sprawia, że w Goczałkowicach można bez większego problemu znaleźć noclegi, a dzięki korzystnym warunkom klimatycznym, pobyt w tym miejscu może korzystnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Dodatkowo na terenie Goczałkowic czekają wspaniałe atrakcje, dzięki czemu na nudę w tym miejscu nikt nie będzie mógł narzekać. Co można zobaczyć w tym kurorcie?

Turystyczny potencjał Goczałkowic
Choć Goczałkowice-Zdrój nie należą do grona najważniejszych uzdrowisk w Polsce, nudzić w tym miejscu się nie można. Łazienki, dawne domy zdrojowe i pijalnia wód – oto atrakcje, które wiążą się z uzdrowiskową tradycją tego miejsca. To właśnie te pamiątki przypominają o początkach uzdrowiskowej kariery Goczałkowic, która przypada na połowę XIX wieku i która wiązała się z odkryciem niezwykłych właściwości tutejszych solanek. Z początkiem działalności uzdrowiska w tym miejscu związana jest też budowa kościółka pod wezwaniem Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych – obiektu, który ma przypominać o uleczeniu pewnego chłopca. O turystycznych walorach Goczałkowic decyduje jednak jeszcze kilka innych czynników. Wielką atrakcją jest tutejsza stadnina koni, ogrody do zwiedzania, przyciąga też jaskinia solna. Malownicza okolica sprawia, że w rejonie Goczałkowic można urządzać ciekawe wycieczki piesze i rowerowe, można się też cieszyć widokiem Jeziora Goczałkowickiego.

Dzięki licznym atrakcjom, w Goczałkowicach-Zdroju każdy z nas będzie mógł miło i przyjemnie spędzić wolny czas. To uzdrowisko ma przecież ogromny potencjał turystyczny, a wypoczynek na jego terenie każdemu z nas może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

Beskidzkie skarby: z wizytą w Żegiestowie